První den ve škole

28. srpna 2009 v 10:59 | Milli |  Komix: Fire Angel
První díl nového komixu ze SSL1. Klik na c.č.


Tak tohle je ta nová škola...pomyslela jsem si. Stála jsem ve vchodě do Jorvické Střední školy, kam jsem měla začít chodit. Trochu nejistě jsem vyšla po schodech do prostorné haly, odkud vedlo spousty dveří. Kolem mě šla nějaká holka. "Ahoj, nevíš, kde je školník?" zeptala jsem se jí. "Jo, je v kanceláři. To jsou ty poslední dveře vlevo." odpověděla a šla dál. Zamířila jsem teda ke kanceláři. Za chvíli jsem byla u velkých dveří s nápisem kancelář. Zaťukala jsem. Nic. Chvíli jsem počkala, pak jsem chtěla zaťukat podruhé, ale všimla jsem si malého zmuchlaného papírku na dveřích.
A kde ho mám asi tak hledat?? říkala jsem si v duchu. V tom se mi za zády ozval hlas: "Ahoj ty si tady nová?" Otočila jsem se a tam stála sympaticky vypadající hnědovláska.
"Jo, jmenuju se Annie. Nevíš, kde je školník?" "Vím, je na chodbě v druhém patře. Teda myslím. Jo, a já jsem Jane." "Moc dík, nevím, jak bych ho bez tebe našla." odpověděla jsem. "To je v poho, kdybys něco potřebovala, stačí říct. A hodně zdaru." povzbudila mě Jane. "Díky, zatím čau." rozloučila jsem se. "Čau." odpověděla a zamířila k nejbližším dveřím. Já se vydala po shodech do druhého patra. Vyrazila jsem chodbou, ale oslovila mě jedna černovláska:
"Ty si tady nová?" Zněla dost povýšeně a trochu tak i vypadla. "Jo, sem." odpověděla jsem. "Tak to bys měla vědět, že já jsem Camill a jsem ta nejhezčí a nejlepší holka ze školy. A mimochodem, co to má bejt za účes?" Místo odpovědi jsem se radši otočila a rychlým krokem se zamířila na konec chodby. Opravdu tam stál nějaký chlap v modré košily a nápisem na tričku: JORVIK.
"Dobrý den." řekla jsem nesměle. "Jmenuju se Annie Pettersonová a dnes jsem sem nastoupila. Mám si od vás vyzvednout klíče od skříňky." "Jo, ty seš ta nová holka. Pojď za mnou do kanceláře." odpověděl a rozešel se zpět ke kanceláři. Radši jsem se vydala za ním. Sešli jsme schody a došli jsme ke kanceláři. Školník vešel dovnitř a vrátil se s klíčem.
"Tady máš klíč, budeš mít skříňku číslo 61. Budeš ve třídě 8.B a první hodinu budete mít s profesorkou Grahammovou. Vítej v Jorvické Střední škole." Pak my dal do ruky klíč, strhl ze dveří papírek, strčil si ho do kapsy a zmizel v kanceláři. Zamířila jsem ke skříňkám a našla jsem číslo 61.
Dala jsem si do skříňky věci a zamkla jse ji. Klíč jsem si dala na klíčenku a šla jsem hledat třídu, ve které budeme mít hodinu. Po pár minutách bezvýsledného hledání jsem se zeptala nějaké hnědovlásky:
"Ahoj, nevíš, kde bude dneska mít první hodinu 8.B?" "Jasně, sou to tyhle dveře. Právě tam jdu." odpověděla zvesela a pak se zeptala: "Nejsi ty ta nová holka, která dneska měla přijet?" "Jo, jmenuju se Annie." "Já jsem Kate. A vítej v Jorviku." Společně jsme se rozešli ke dveřím. Těsně před nimi se k nám připojila Jane. "Jé, Kate, ty už znáš Annie?" podivila se. "Jo, bude s námi chodit do třídy." odpověděla Kate. "Tak to je super!" A společně jsme vešli dovnitř.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Champik | Web | 28. srpna 2009 v 11:00 | Reagovat

Ale ty seš na blogu? Máš dneska čas? Já jo, nechtěla bys (nebo já) přijet? Prosím

2 Champik | Web | 28. srpna 2009 v 11:00 | Reagovat

A bezva Komix

3 Champik | Web | 28. srpna 2009 v 11:32 | Reagovat

A taky se ti omlouvám že jsem si trošku okopčila tví menu, mě se to hrozné líbí

4 Milli | 28. srpna 2009 v 11:38 | Reagovat

S tím menu to neřeš, k tobě asi nemůžu, ale mohla bys ty ke mě nebo bysme mohly do epony. Já jsem sama doma (Teda ještě s Bobkem, Jerrasem a Aginkou, my jí totiž až do úterka hlídáme)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.