5. kapitola - Ďáblův průsmyk

2. dubna 2010 v 21:02 | Milli |  Komix: Secret of Darkness
(c) Milli

(c) MilliWind cválal dál po lesní cestě a stromy kolem nás postupně řídly až les zmizel úplně a předemnou se objevil děsivý výhled. Lesní cesta plynule navazovala na písčitou ztezku, která vedla po úzké skále, jejíž kolmé stěny spadaly do hluboké rokle.
(c) Milli
"No to snad nemyslíš vážně?!" nevěřícně jsem pohlédla na Winda. Jasně že myslím! zajásal Wind. Neboj se, tohle bych projel se zavázanýma očima plným tryskem! dodal ještě, když viděl, jak blednu. Nikdy jsem výšky nemusela a z tohohle se mi dělalo opravdu špatně. Wind bez varování vyrazila mě nezbývalo než se držet.
(c) Milli
Radši jsem se soustředila na Windovi uši a nekoukala jsem se na cestu. Doufala jsem, že to, co říkal byla pravda. Najednou jsem před očima uviděla zamlžený výjev. Wind i se mnou cválam v plné rychlosti do ostré zatáčky.
(c) Milli
Wind se do zatáčky vřítil, ale na skále mu uklouzla kopyta a on se otočil a marně jimi máchl do vzduchu. Pádu už ale nezabránil. Začal se řítit i se mnou na hřbetě do propasti.
(c) Milli
(Pozn. autora: Omlouvám se za obrázek, nějak jsem si spletla rozměry)
Né, to nemůže být pravda! Nemůžeme umřít! V tom se mi obraz zase rozjasnil. Vidělo jsem úplně to samé, ale normálním ostrým viděním. Wind se plnou rychlostí blížil k prudce zatáčce..
(c) Milli
Wind se čím dál víc blížil ke srázu. "Néé!" vykřikla jsem a na poslední chvíli mu prudce trhla za otěže. Wind zabořil kopyta do země a doklouzal po zemi až těsně na hranu srázu.
(c) Milli
Uf, to byla o vlásek... vydechl Wind. Zachránila jsi oběma život. Pak se podíval do propasti pod námi. Kdybychom tam spadli, rozmázli by sme se na dně. Já jsem nebyla schopná pohybu. Viděla jsem, co se stane. A dostala jsem možnost tomu zabránit. Třásla jsem se po celém těla a dívala se na Winda, který byl napjatý a upřeně se díval do propasti.
(c) Milli
Pak Wind pomalým krokem vyrazil dál. Do konce průsmyku už zbýval jen kousek. Ani jeden z nás nemluvil. Oba dva jsme věděli, že jsme jen o vlásek unikli jisté smrti. Windovi a té "Vizi" taky někdy řeknu, ale až později. Wind pokračoval strnulým krokem dál.
(c) Milli
Když jsme konečně dorazili na bezpečnou, širokou cestu, všimla jsem si staré, špinavé cedule na začátku onoho průsmyku. Vybledlým červeným písmem na ní stálo: "Ďáblův Průsmyk"

To be continued..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Champik | 2. dubna 2010 v 21:48 | Reagovat

Hustý!

2 Champik | 2. dubna 2010 v 21:56 | Reagovat

A jinaknmáš  i u jinejch bleskovek další diplomy myslím že u 5 nebo 6. (dodělávala jsem :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.