Já a koně

Kláda

21. dubna 2010 v 15:59 | Milli
Divíte se názvu? Za chvíli to pochopíte, ale začnu pěkně od začátku. Takže, dnes jsme jela na Champíkovi na vyjíždku. Samozřejmě jsem chtěla Milliho, ale Zuzka (trenérka) měla pořád nějaký kecy o tom, že na něj jezdím pořád a přitom jsem ho docela dlouho neměla! No nic, nechtěla jsem se hádat, tak jsem si z toho výběru na vyjíždku (ještě tam byl Wareček a Hanna) vzala Champa. Milliho nakonec dostala Jája (pěkně mě naštvala), Hanničku si vzala kurzačka Eliška, Bára měla Speeda a Zuzka Palomu. Jeli jsem jako obvykle do lesa a to v pořadí: Zuzka a Paloma, za ní Bára na Speedovi, Eliška na Hanně, Já na Champovi a Jája na Millim. Vyjíždka byla dobrá, i když Milli Jáju furt prudil (dobře jí tak), ale Champ byl hodnej. Najednou, asi v půlce vyjíždky, se Zuzka zeptala, jestli si nechcem skočit přes asi 60 cm vysokou kládu, tak jsme samozřejmě souhlasili. První skákala Zuzka na Palomě, těm to samozřejmě šlo. Zuzka skáče úžasně a taky nás to někdy učí :) Druhá byla Bára na Speedovi, ta také umí skvěle skákat a pak šla Eliška na Hanně. Hanna byla pěkně naštvaná, že jí koně utekli, tak to tam naprala, ale Eliška jezdí fakt dobře, takže to zvládla. A pak jsem byla na řadě já. Tak jsem pobídla Champa do klusu a nějak jsme to překonali, jenomže po doskoku dal Champ hlavu dolů, ale naštěstí jsem se udržela. Bylo to fakt drsný. Ale Millimu se samozřejmě nelíbilo, že mu Champ ujel, tak to na tu překážku napral, skočil asi o metr váš a pak málem naboural do stromu a k tomu splašil všechny ostatní koně. Jinak už byla vyjíždka jako vždy, užasně jsme si zacválali a to je vlastně vše. Tak doufám, že se jednou skákat naučím a AHOOOOJ!
Já a Champ (cval)
(Tohle je asi rok stará fotka mě a Champa, tak jen abyste věděli, jak Champík (Dollom the Champion) vypadá.

Fotky - Služba

17. dubna 2010 v 16:34 | Milli
Tak, minulý víkend jsem si nahrazovala službu, protože jsem kvůli neštovicím na tu mojí nemohla. Byla to docela sranda, protože jsem tam většinu holek znala a všichni byli milí. V neděli jsem normálně jela na Millim, ale lepší to bylo v sobotu. Šli jsem normálně dát oddíláky do levého dřeva, ale protože nás bylo málo, tak sme je tam dali na dvě skupiny po třech. V první skupině byl Milli, Hanna a Aramis. Já samozřejmě vedla Milliho. Asi v půlce kopce ale Hanna začala blbnout a Milli toho využil, vytrhl se mi a všichni tři vlétli do výběhu, kde jako vždy lítali jako pominutí (A Milli s přehledem předháněl Hannu i Arise). Asi po dvou hodinách ale Aris objevil díru a vlezl do výběhu na obdélníkem, který se nedá pořádně zavřít, takže asi po další hodině utekl do stáje, tak jsme tam zavedli i Milliho a Hannu. Další skupina byli Champík, Aliph a Wareček. Já vedla Wara a bylo to podobné, jako minule. Bára dorazila s Aliphem do výběhu jako první a samozřejmě ho tam pustila, ale mi jsme zatím byli na cestě, takže se nám ponclové vytrhli a vlétli do pravého dřeva. Tak sme je tam půl hodiny chytali, ale nakonec se nám podařilo dát je do výběhu. Oni ale moc brzo objevili díru po Aramisovi a zdrhli, takže sme je asi za půl hodiny odvedli zpět do stáje. No, to je asi vše, a tady ty nejlepší fotky - myslím, že se moc povedli!

PS: To jsou jen ty nejhezčí fotky, zbytek můžete nalézt v albech na mé rajčeti jerrysek26.rajce.net
(c) Milli
(c) Milli
(c) Milli
(c) Milli
(c) Milli
(c) Milli
(c) Milli
(c) Milli

Staré fotky - Já a Brendy

3. dubna 2010 v 20:51 | Milli
Tak jsem se tak hrabala ve starých souborech v počítači a nšla jsem pár fotek někdy z období před letními prázdninami 2008, jak jezdím na Brendym. Sice ještě skoro vůbec jezdit neumí, ale stejně jsem tam našla dvě fotky, na kterých nevypadám tak moc hrozně, tak je sem dám.
(A ps: Komix přidám až zítra, dneska na něj nějak nemám náldau)
(c) Milli
(c) Milli

Super vyjíždka na Millim

27. března 2010 v 8:52 | Milli
Tak se mi v úterý splnil zase jednou sen - jela jsem na vyjíždku na Millim. Bylo to opravdu úžasné! Kromě mě tam ještě jela Bára na Olympovi, Jája na Powerovi alias Pájovi, Eliška (holka z kurzu) na Champíkovi a a samozřejmě já na Millim. Zezačátku, ještě před sedláním, to bylo trochu drsnější, protože se nám zasek zámek u sedlovny a vůbec se nevědělo, jestli se dostaneme k sedlům a uzdečkám. Ditin kluk, Lukáš, to tám zkoušel páčit, ale nevedlo se, tak jsem rozbili plexisklové okýnko ve dveřích, Bára do sedlovny vlezla a podávala ostatním věci. Ale vyjíždka pak byla úžasná! Bylo vedro, takže jsme jeli jen v tričku a Milli mě hromadu energie. Splašili se nám tam asi 10x (většinou díky šustícímu listí a větvičkám), ale jinak byli všichni docela hodný. Cval byl nejlepší. Takhle rychlého Milliho jsem snad nikdy neviděla. Byl opravdu boží. Byla to snad ještě lepší vyjíždka než ta na podzim - tentokrát jsem ani nespadla!

Foto, Milli s Giffinou ve výběhu, foto (c) Veronika Poršová, corrado.rajce.net
Milli, (c) Veronika Poršová

Oslíci z Epony

24. ledna 2010 v 16:45 | Milli
Tak jsem našla fotky oslíků, takže vám o nich dám nějaké info.
Fotky (c): Veronika Poršová (corrado.rajce.net)

Ernesto

Ernie je z těch dvou můj oblíbenější. Je větší než Ričí a taky takový zvědavější a otrslejší. Je docela drzý a rád utíká z výběhu. A pozor, nikdy neříkejte nějakému blbci osel, protože tenhle je mazanější než všichni koně dohromady! A to je to ještě "oslí miminko".

Richard

Ričí je menší než Ernie a je trochu bojácnější, takový zakřiknutější. Z výběhu tolik neutíká, ale taky je pěkně mazaný. Stejně jako Ernie je to ještě "oslí miminko".

A bonus: Ernie a Ričí s Léňou a Dominikou:

Hala spadla...

19. ledna 2010 v 22:37 | Milli
Hala spadla, hala spadla, kdopak nám ji opraví?!... Tak to jsme si dneska mohli zpívat všichni ve stáji, jelikož nejspíš v noci z neděle na ponděli spadla hala. Nedělám si srandu, střecha se prostě pod tím blbým sněhem propadla! A to jsem tam ještě v neděli odpoledne jela! Měla jsem Millíska a bylo to úžo, ani nebyl tak línej a cválal božsky. I když hala se už dost prohýbala a všichni říkali, že to spadne. No dneska to teda bylo horší. Sice jsem měla zse Milliho, ale jediný, co jsme celou dobu na rozmočené jízdarně dělali, bylo asi 20 minut krokingu. Tak jsme si s Alisou, která měla Fanfoše alespoň hrály na babu v kroku, zatímco si Zuzka na Speedovi a Bára na Tangovi vyprávěli něco o zájezdu do Anglie. Ale hodina stála za prd, i když jsem byla ráda, že jsem zase strávila pár chvilek v Milliho sedle. Mimo jiné jsem chtěla fotit oslíky ve výběhu, ale kvůli dešti tam nešli, takže mých šest fotek patří Carlosovi, Zorrovi a křivce (kočce). No, abych se přiznala, znám lepší hodiny. (Třeba minulé úterý na Olíkovi, to bylo úžasné!)

Sobotní služba + fotky

16. ledna 2010 v 21:19 | Milli
Tak dneska to na službě byla celkem pohoda. I když byla hromada sněhu, zase tak veliká zima nebyla a nakonec jsem byla je v mikině. Skoro nic jsme nedělaly, jen ráno jsme vykydaly všechny boxy, nastlaly, namazaly kopyta, povodily procházkáče a pár jsem dávaly koně do výběhu. Dneska jsem si konečně zabrala Milliho a byla jsem ráda. Když jsme je vedly nahoru, Champ se utrhl a vletěl do elektriky. Milli kolem mě začal tancovat a chtěl běžet za ním, ale udržela jsem ho a chtěla jsem ho dovést až do dřeva. V tom jsem se ale otočila a vidím, že Jája už pustila Hannu a Helča Gigola, tak jsem taky radši Milliho pustila a ten vlětel do elektriky a lítal s ostatními v hlubokém sněhu. Pak jsme je teda nahnaly zpátky do dřeva a mám fakt hodně dobrý fotky, ale asi po půl hodině už jsem vůbec necítila prsty. Tak jsme šly do kuchyňky a od 12:00 asi do čtyř jsem se jen flákaly a válely. Pak jsme přivedly oddíláky domů a nasenilo se a šlo se dom. Takže tahle služba byla celkem v pohodě, zvlášť, když Dita odjela na hory a nikdo nás nekomandoval. A teď už fotečky, KOPÍROVAT JEN SE ZDROJEM

Oslíci a strašidelný traktor

13. ledna 2010 v 13:49 | Milli
Včera jsem byla zase na koních. Kromě toho, že byla hrozná zima a že jsem se celý večer musela rozmrazovat to bylo celkem v pohodě. Nejdřív jsme s Justýnou vedli do výběhu oslíky. Já vedla Ernesta (většího) a Justi Richarda (menšího). Byla to celkem sranda, protože v tom hlubokým sněhu nebyli skoro vidět a vždycky se zastavili a nechtěli jít dál, tak jsme je popoháněli vodítkem. Nakonec jsme je tam nějak dostali a já šla pomoc Justi vyběhat na hale Ravella. Zrovna když se Ravell začal převalovat, uslyšely jsme cválajícího koně. Koukneme na dvůr a tam běží Vašek, který právě zdrhnul z výběhu. Samozřejmě ho musím jít chytit já, tak vezmu Ravellovo vodítko a prodím se půlmetrovým sněhem do úplně zadní části elektriky, kde si Vašek v pohodě žere seno. Naštěstí se nechal chytit a tak jsem se vydala zpět do stáje. Po cestě jsem potkala oba dva jeho zvony, ale nechala jsem je tam ležet. Ať si je majitelka sbírá sama! Pak jsme ještě museli dělat spoustu otravných prací, hlavně kydat. Nakonec se jezdila. Na Millim boužel ráno jela škola, takže te nemoh, ale dostala jsem Olympa. Když jsme přišli na halu, zjistila jsem, že tam do rohu někdo velice inteligentní zaparkoval traktor a ani jeden kůň kolem něho nechtěl projít. K tomu je ještě ze zdola (ze dvora) všechny plašil Primo, takže krokování bylo fakt úžasný. Nakonec Olymp, Hanna a Aramis traktůrek přijali v pohodě, jen Champ se plašil a vykopával a nechtěl se k němu přiblížit blíž než na deset metrů. Pak už hodina byla v pohodě. Oli byl úplně úžasný, jen jsem ho musela dost brzdit. Po cvalu jsme zkoušeli a na diagonále střední klus a ustupování na holeň v klusu a vše nám šlo na jedničku. Pak jsem taky dělali přechody pracovní klus-zastavit-krok-pracovní cval-zastavit a dokola, zkoušeli jsme i obrat kolem předku. To už bylo horší, protože se mi Olymp hodně špatně brzdil. Po ježdění jsme ještě museli odnýst pytle sena do dřeva i do elektriky a pak jsem šli zase pro oslíky a já opět brala Ernieho (Ernesta). A pak se šlo dom.
No to je asi vše, dneska určitě ještě něco přidám.
Foto (c): Helena Hřebcová, habanek.rajce.idnes.cz

Pátrání po Milliho původu

11. ledna 2010 v 20:53 | Milli
Tak jsem seděla u internetu a nevěděla jsem co dělat. A pak mě napadlo, co kdybych se pokusila zjistit něco o Milliho původu? Jedinné, co jsem věděla, bylo, že: M: Marie le Fair po: Always Fair O: Friars Royal Surprise Tak jsem chvíli hledala a když už jsem se začala vzdávat, objevila jsem stránku, kde byla něco o jeho otci. Byly tam fotku různých koní z nějaké farmy a mezi nimi byli a dva Welsh Mountain hřebči: Friars Royal Surprise (Milliho otec) a Auric Super Star (Champíkůc otec). Připadalo mi to logické, protože Milliho táta byl ryzák s velkou lysinou a Champův zase bělouš s tmavší hřívou a ocasem. Všechno z webu: fortius.websnadno.cz
A tady pár fotek:
Já tomu nemůžu uvěřit! Poprvé možná vidím Milliho a Champova otce. Dokoce i o Warečkově otci, Sckville Sambovi tam psali, ale fotka tam nebyla.

A teď něco zkopírované z webu:
Friars Royal Surprise *1992
Alias Rojíček a náš další dětský miláček. Tohoto krásného zrzavého hřebečka jsem poznala, když mu nebyly ani dva roky. Chodil do výběhu s dalším, později plemenným hřebcem Auric Super Starem (Epoňáci, nepřipomíná vám tato dvojka někoho? :o), kterému se prozměnu neřeklo jinak než prcek. Pak oba poporostli a museli se oddělit. Obsedal se asi tak, že jsme jednou přišli ke koním a bylo nám řečena, ať si vezmeme Rojíka. A tak jsme si Rojíka ještě s již obsedlým Prckem vzali. Roy se choval slušně a nemněl sebemenší problém. Boužel jsme si ho neužili až tak dlouho. S panem Fialou se odstěhoval stejně tak jako všichni poníci na Moravu. Naposledy jsem ho viděla u Rakovníka (stále u pana Fialy) a vypadal moc dobře.

Rodokmen:

Jerry a Bobek

28. prosince 2009 v 22:06 | Milli
Já vím, nejsou to tak úplně koně, ale jsou to přece moje zvířátka a mají čestné právu, aby tu o nich na blogu taky něco bylo. Tak vám tedy přestavuji Jerryho a Bobka:

Jerry

Jméno: Jerry
Říkáme mu: Jerras, Jerrda, Jerrýsek, Jerryfinda, Jeremiáš
Druh: Pes =)
KVH: Cca 40cm
Plemeno: Trpasličí pudl x Vořech (neznámý kříženec)
Pohlaví: Samec-nevykastrovaný
Datum narození: 2.10. 2006
Majitel:
O něm: Jerras je nejlepší pejsek na světě. Je hyperaktivní a je to vynikající sprinter. Rád běhá a o něco se honí. Jeho nejlepší kamarád je asi Kavalír Charli, ale kamaradí taky s Rastym, Bertíkem, Urzou, Maruškou, Maxíkem, Árčím a s mnoho dalšími. Úplně nejradši má moje ponožky. Vždycky je někde vyhrabe a pak si je schová, nebo chce, abychom ho honili. Bojí se velkých psů, protože když byl štěně, napadli ho dva Labradoři. Je však hodně nedůvěřivý i k ostatním psům a lidem a jen těžko se spřátelí s novými psy. Jí jen, když deme ven, a to granulky PRO PLAN a FROLIC a nebo loudí u stolu, ale je hodně vybíravý. Kuřecí například moc nejí. Ale stejně je to ten nejlepší pejsek na světě a mám ho mooooc ráda!

Jerryho rekordy: Skok do výšky: 85 cm
Skok do dálky: 145 cm

Bobek

Jméno: Bobek (Bobina)
Říkáme jí: Bobek, Bobo, Bobule, Bobulka, Bobina, Králík, Bobeš, Bobešek
Druh: Zakrslý králík
KVH: Cca 15 cm
Plemeno: Holandský modrý králík
Pohlaví: Samice
Datum narození: Nevím přesně, někdy v Září roku 2005
Majitel:
O ní: Asi se divíte, proč holka dostala jsméno Bobek? Náš minulý králík se tak také jmenoval a když umřel, tak jsme si jeli do zverimexu koupit nového. No a vybrali jsme si tohohle. Byl malinký a nikdo nevěděl, co je zač, tak jsme mu začali říkat Bobek. Až po dvou letech nám při druhé návštěvě veterináře doktorka oznámila, že je to samice (předtím to nepoznala), ale Bobek už jí zůstalo, i když jí teď spíš říkáme Bobule. Jinak je docelá lína a ráda jí, moc čistotná není, ale naučila se kadit a čůrat na noviny před klecí. Je taky hodně zvědavá, ale zároveň se bojí. Nejradši má asi papír, seno, mrkev, jablka, petrželovou nať, ale žere i chipsy, Nuttelu, čokoládu, lupínky, elektrické dráty atd. V létě a na jaře taky dostává pravidelně zelenou pampelišku a jetel, to jí fakt chutná, ale má potom vždycky průjem. Mám ji moc ráda a nevymnělila bych ji za žádného jiného králíka!

Služba 26. a 27.12.

28. prosince 2009 v 9:20 | Milli
Tak jsem o Vánocích byla na službě. Moc se mi tam sice nechtělo, ale bylo to tam bezva. Jen kdyby nebyla tak strašná kosa. V sobotu bylo naštěstí teplejc, normálně jsme kydali atd. a odpoledne jsme dávali oddíláky do výběhu. Já vedla Fanfána, protože Milliho si jako vždy zabrala Helča (ale příště ho prostě povedu ať se jí to líbí nebo ne). Fanfán byl celkem vpohodě, ale bylo to asi taky tím, že jsme šli první. Samozřejmě jsem fotila (na tu novou paměťovku k vánocům se vejde pře 2700 fotek) a po článkem najdete ty nejlepší fotky, ale pokud chcete vidět všechny, kliknětě sem. Zkoušela jsem to fotit jiným režimem, tak si myslím, že se fotky docela povedly. Taky jsme v Sobotu musely umývat plůtky od obdelníku, což v té zimě zrovna moc příjemné nebylo, protože jsme za chvilku byly úlně promočené a měly jsme zmrzlé ruce. V Neděli byla zima mnohem větší. Zase jsme kydaly a dělaly takové ty stájové práce a odpoledne jsme jezdili. Poníky (Milliho a Champa) si boužel zabral kurz (Nesnáším kurzáky, vždycky mají protekční koně), ale já jsem dostala ještě celkem dobře-Pínečka (pro toho, kdo nezná přezdívku Alipha). I když jel už druhou hodinu, byl hrozně energickej a místo pobízení jsem ho musela spíš brzdit. Byly jsme rozdělení do dvou hodin a v té mé jela ještě Míša na Hanně a Jája na Pájovi (Powerovi). Myslím, že Aliph byl nejhodnější a že mě to šlo nejlíp :o) Denča nás ale na konci hodiny přinutila vyndat nohy ze třmenů a pořád jsme střídali: Krok-pracovní klus-krok-lehký klus-krok-stehenní sed atd. pořád dokola. Píneček byl úplně úžasnej (kdyby nebyl, tak by to byl Burák nebo Alfons) a byla to docela dobrá hodina. Ale předpokládám, že vás to číst moc nebaví, tak končím a pro toho, kdo to četl až sem, dávám fotečky:

Ps: Zrovna když jsme jezdily, přijel přepravník a přivezl nám do stáje dva úplně rozkošné oslíky. Jsou velcí asi jako něco mezi Zorrem a Kofolou (pro nezasvěcené asi od 45 do 70 cm), mají dlouhé chlupy a ještě delší ušiska. Jsou prostě úplně k sežrání! Dostali box mezi Olympem a Giffy a já z nich fakt nemůžu

Skoky?Milli? Supeer!

22. prosince 2009 v 21:51 | Milli
Ano, opravdu, konečně jsem oficiálně skákala na Millim! Ony totiž těsně před námi jezdí holky, co trénují skoky na licenci a když jsme přišli s koňmi do haly, tak tam byly překážky a Zuzce (ano, opravdu se stal zázrak, trenérka po měsíci opět přišla!) se je nechtělo uklízet, tak rozhodla, že budeme skákat. Milli samozřejmě žádné kamaše ani nic takového narozdíl od ostatních neměl, ale co. Nejdřív jsme jen jezdili přes kavaletky a i diagonálou přes jednu zvýšenou (cca 30cm) kavaletu, ale to nebylo nic. Pak nám tam zuzka dala dvě kavalety a mezi ně klusový křížek asi 50-60cm (u křížku setjně vždycky kůň skáče tak o 10cm víc). To už byl malinko problém. Skoky pořádně usedět neumím (skákala jsem podruhé v životě) a Milli nemá skákání zrovna v lásce, ale i přes to všechno nám to docela šlo. Sice mi dvakrát vyhnul a jednou zabrzdil a z deseti skoků jich 8 shodil, ale bylo to úžasný. Ale Milli boužel skákal tím stylem (já vím, ale umím při skoku pobýdnout), že klusal k překážce, před ní se na chvíli zastavil a pak se odrazil a předvedl přímo bungee-jumping. Ale i tak to byl pokrok-ani jednou jsem mu nepřelítla na krk a ten úplně první křížek jsme neshodili a dokonce jsem ho useděla jako pakrkurák. Pak už tam skákala jen Dáda na Gigim asi 80-90cm kolmáky a oxery a i když Gigi jednou naletěl přímo do překážky, jinak skákali úžasně. Ale Milli byl výborně a já jsem hrozně ráda, že se Zuzka rozhodla překážky neuklízet a mohla jsem si zkusit pořádný křížek!

Foto (c): Helena Hřebcová, habanek.rajce.idnes.cz

Nejlepší vyjíždka

30. listopadu 2009 v 17:33 | Milli
No, jak ste jistě poznali podle názvu, tak jsme včera na službě s Terkou, Luckou, Týnou a Kamčou jely na vyjíždku. Já měla Milliho :o), Kamča (trenérka) měla Wara, Terka měla Páju, Lucka Hannu a Týna Berta. Bylo krásný počasí, nebylo ani vedro, ani zima a krásně svítilo sluníčko. Jeli jsme do lesa (ostatně jako vždycky) a já jela třetí za Warem a Pájou a za mnou jela Hanna s Bertem. V kroku to bylo v poho, ale protože tempo udával Wareček, tak všichni klusali hrozně rychle a já na Millim málem nestíhala vysedávat. Hannička mě furt předbíhala a tlačila na stranu, ale Lucce se jí pokaždé podařilo zabrzdit a zařadit se zpátky za mě. Jinak ale ten klus šel a chvíli jsme klusali i po poli, ale cval stál za to. Teda my s Milli jsme cválali s Hannou úplně první, když koně vyděsil toulavý pes, tak jsem asi 50m ucválali, než se nám je podařilo zabrzdit. Když jsme konečně začali cválat všichni, tak se Hanna lepila na Milliho a vytlačila ho z úzké cestičky, takže Milli uskočil přímo mezi stromy a já provedla jaksi "záchranný výskok ze sedla" :oD No prostě jsem slítla. Naštěstí jsem Milliho pořád držela za otěže, takže nezdrhnul a pak jsem se vyhoupla zpět do sedla. Zpátky jsme jeli jen krokem a trochu klusu, protože Kamča usoudila s pohledem na nezastvaitelnou Hannu a nějak najednou aktivního Milliho, že radši cválat nebudeme. Zbytek vyjíždky byl už vpohodě a byla to ta nejlepší vyjíždka ze všech! Jsem ráda, že jsem na ní mohla jet :o)

Službová hodina

28. listopadu 2009 v 21:00 | Milli
Tak dneska jsem byla na službě, a i když jsem se tam moc nětěšila, tak nentokrát to bylo celkem dobrý. Normálně jsem pracovaly (kydaly, zametaly, dávaly koně do výběhu atd.) a celkem jsem se zkamarádila z ostatníma. Nejlepší to ale bylo, když jsme vedli do výběhu oddíláky. Já boužel Milliho nevedla, protože si ho zamluvila jedna holka, ale tak jsem alespoň šla s foťákem za nima. A Milli se rozhodl, že do toho výběhu vletí jako první, vytrh se tý holce a nacválal, Champ se splašil a vběhl dírou v plotě do nepoužívaného výběhu, kde začal cválat sem a tam. Pak zjistil, že jsou koně jinde, tak skoro z místa skočil asi 120cm ohradu a běžel do výběhu k ostatním. Milli byl uplně Happy, že tam Champ přiběhl a začal se s ním prát, ale Champa to přestalo bavit, tak tam jen tak líně chodil a Milli běhla cvalem dokolečka a otravoval ostatní koně. Prostě blázen :D
A mám úžasné fotky! Jen click na c.č.

I live horses!

18. listopadu 2009 v 21:36 | Milli

Ano, pokud alespoň trochu umíte anglicky, určitě víte, že "žiju koňmi"! A je to pravda. Momentálně sice jezdím na koni jednou týdně, ale pořád přemýšlím, že budu mít koňskou farmu, až budu dospělá a i kdyby ne, rozhodně chci dělat něco s koňmi. Chci jí na jezdeckou akademii, chci si udělat ZZVJ, chci si koupit Milliho a když něco kreslím, z 90% to jsou koně. Já prostě opravdu žiju koňmi a koně jsou celý můj život! Jsou to prostě úžasná zvířata a neumím si představit, že bych žila bez nich =) A proto je taky tenhle blog o koních, ale nevadí, že třeba koně zas tak rádi nemáte, důležité je, aby se vám tady líbila a bavili jste se.

No jinak k blogu: Jsem ráda, že píšete čím dál víc komentíků, jen tak dál. 1. kolo profi horse bude v sobotu, přihlášky posílejte do pátku. To už jsem sice říkala, ale jen tak pro informaci. Přihlášených je zatím šest. Jinak, teďkom tady spíš čekejte teorky (pro zasvědcené terorky, že jo, Jake7.11 =) a obrázky koní, protože na komixy zrovna náladu nemám. To víte, prostě někdy se mi pořád chtějí psát komixi a někdy se mi pomyšlení na komix hnusí. Ze čtvrtletí mi teď vychází trojka z matiky, takže se budu muset šprtat. Chjo. I HATE SCHOOL!!! No nic, takže až se bude blížit pololetí nebo písemka z matiky, čekejte míň článků, ale budu se je snažit přednastavovat. A taky možná někdy změním dess. Vím, že to slibuju už dlouho a stejně tak dlouho je tu ten s Millim, ale mě se tak líbí, že i když nějaký vytvořím, tak se mi tenhle líbí víc a ten novej tu prostě nedám. No, a to je asi vše, co jsem vám chtěla říct, tak čawík
a ať vám koně jdou! =)

Fotky-koně, psy a mnoho dalšího

11. listopadu 2009 v 16:21 | Milli

Tak jsem konečně přemohla svou lenost a natáhla jsem si asi 100 let staré fotky z foťáku do počítače. Vybrala jsem ty nejhezčí, pár fotek Milliho, kámočka na Champíkovi, hříbě, Perkus a Jerry. A tady jsou-nejdřív Milli:
Click na c.č.

Milli and horsez

3. listopadu 2009 v 21:54 | Milli
No, vytvořila jsem takové videjko, kde já jezdím na koni. No, nedivte se mému jezdeckému umění (teda spíš neumění=) a taky se nedivte tomu, jak ve cvalu nadskakuju na tý černý kobylce, protože usedím cval všech koní (a hlavně poníků), ale její fakt ne. Nvm proč. A vysvětlivky: Ta černá kobylka, na které jedu se jmenuje Hanna a je to ČT. V těch videjkách, jak tam je víc koní, tak jedu na malinkým ryzáčkovi s lysinkou-a 100 bodů pro toho, kdo to uhádl-je to MILLI. A na tý fotce je ten bílej poncl Champík. Jinak ještě, když jedu na Millim, tak ten velkej bílej tlustej klabonosej kůň je Bertrand, malý grošovaný poník je Champík, hubený tmavý hnědák s lysinkou a krátkým ocasem Aramis a ten tlustý hnědák s hvězdou je Aliph. Vív videí boužel nemám, ani jak cválám na Millim a skákat jsem zkoušela málokrát a to vůbec nemám. Takže se budete muset spokojit s tímhle:

Hudba: Angel of Darkness
Doufám, že se líbí, je to jedno z mých prvních :o)

Úžasná hodina na Millim

27. října 2009 v 8:34 | Milli
Včera to bylo na Millim úžasný! Byla tam jedna holka ze školy (ta škola spolupracuje s Eponou a v 1. ročníku si musí udělat ZZVJ a ve 4. si musí udělat i trenérskou licenci) a nejdřív se na nás jen koukala a pak se rozhodla, že mně bude trénovat. Milli se nejdřív táhnul jako žvejkačka, ale když jsem ho rozpohybovala, chodil hezky. Nejdřív jsme normálně klusali, cválali atd. a dokonce jsem zkusila zabrzdit Milliho ze cvalu do zastavení, což bylo dost dobrý a zastavil rychle. Pak mi ta holka (ani nevím, jak se jmenovala :o) nabídla, jestli bych si nechtěla zkusit Z1 a docela mi to i šlo, ale některé cviky jsem dělala poprvý. Taky jsem zkoušela ustupování na holeň v klusu a pak tam ta holka postavila kavaletu a zkoušela jsem malé skoky. Nejvýš to bylo asi 50 nebo 60cm, ale stejně to bylo dobrý. Pak tam přišla i kámoška, která jezdila na Champovi a já je fotila a mám pár povedených fotek. Taky mě Dita poprosila, abych jí vyfotila Rubína na lonži, tak doufám, že se fotky budou líbit. Zatím sem fotky dávat nebudu, ale asi je sem časem dám, no uvidím.
A super zpráva! Na blog jdou dávat obrázky! Takže už budu moct přidávat komixy!

Tak zatím páá, Milli

Milli-Výběh

26. října 2009 v 9:13 | Milli
V Sobotu jsme s kámoškou daly Millimu volno, protože je na to zvyklý a šouply jsme ho s ostatními oddíláky do výběhu. Nemohl se dočkat, vletěl tam obrovskou rychlostí a asi deset minut tam s ostatními koňmi lítal. Kromě něj tam byli Pája (Power), Hanna, Píno (Aliph), Olympus, Aramis a ve vedlejším výběhu byl ještě hřebec Rubín. Koně tam lítali, pošťuchovali se, váleli se, ale Hanna byla asi v říji nebo co, takže se pořád přes ohradu očuchávala s Rubínem, ale pak tam přišli valaši a začali si ji bránit, a to bylo něco, protože tam Aramis s Rubínem rozboral skoro celou ohradu, tak jsme radši Rubína odvedli. Včera jsme na Millim i jezdili, ale nebylo to na nic, protože na jízdárně bylo hrozně koní a museli jsme se jim vyhýbat. Tentokrát Milli do výběhu nešel, ale šli tam Champík, Píno, Aramis, Olympus a Speed a to taky bylo něco (i když fotky nemám), protože Speed nejdřív přeskočil asi 1m vysokou zbouranou ohradu do vedlejšího výběhu a pak se vrátil, ale tentokrát přeskočil si 150cm vysoký kus plotu. Je to dobrej skokan a to jsou mu teprve tři roky :o). Jinak se nic zajímavého nedělo. Dám vám sem ještě pár fotek:Víc v c.č. :

Ježdění alá Divoký západ

21. října 2009 v 18:12 | Milli
No, tak...ten název je tu spíš proto, protože jsem nevěděla, jak to nazvat. Nejezdila jsem western ani nic takového a jediné, co měla úterní hodina s westernem společného bylo to, že dvě holky, které tam se mnou jezdily, dřív jezdily western. Byla výhoda, že tam ty koně vůbec neznaly (byly tam poprvý), takže jim bylo úplně jedno, že sem si zamluvila Milliho a jedna jela na Champovi a druhá na Hanničce. Zuzka tam nebyla, takže jsme jezdily v hale, což bylo celkem blbý protože je hala hrozně prťavá a trénovala nás Klimeška (teda, jmenuje se Tereza Klimešová, ale já jí tak říkám - ne před ní :o). Toho jsem se celkem bála, protože jí moc ráda nemám, ale nakonec byla i lepší než Zuzka. Šlo mi to tam nejlíp, Hanna byla hrozně dopředu, ale nakonec ji ta holka celkem zvládla a nejlepší bylo, že vždycky, když se krokovalo, tak vzala oteže do jedný ruky, druhou volně spustila a dělala cowboye :o) Šamp byl totální kretén, vůbec nechtěl cválat a když se o to ta holka pokoušela, tak jí házel takový kozly, že se jednou neudržela, slítla a vyrazila si dech. Tak na něj šla Klimeška (v šusťákách a pantoflích) a honila ho cvalem dokolečka, než se trochu sklidnil. Milli šlapal úžasně, cválal na povel, všechno, ale pak byl už unavenej a něchtěl mi chodit. Nevíhoda je to, že ty holky nejspíš zjistily, že Milli je jeden z nejlepších koní a příště na něj budou chtět. To se jim ale nepovede, protože si ho na příští týden PRONAJMU!!! Jsem úplně šťastná! Budu ho mít napůl s kámoškou a budou prázdniny, takže s ním budu trávit celý den! Jupííííí! Už to je s Ditou dohodnutý a zítra to jen zaplatíme a od Soboty do pátku bude můj! Jinak, musela jsem Sissině ještě mazat nohu (naštěstí jsem ji nemusela vodit) a pak jsem Champovi musela namazat takovou ranku na pleci. Nejspíš se o něco nabod ve výběhu, protože když pro něj holky ze služby před dvěma týdny šly do výběhu, tak byl celý od krve. A do včerejška nejezdil, takže asi i proto to byl takovej hajzl. A přibyla tam kobyla s krásným hříbátkem! Asi za chvíli odjedou, ale to hříbátko je úžasný! :-*
Tak zatím čao, příští týden asi přibyde hodně fotek Milliho, protože ho s kámoškou budeme dávat na louku a do výběhu a já budu fotit, fotit a fotit!
Čawíík
 
 

Reklama